ISSN 1804-6371
 
 

Evropská urologická asociace a Europa Uomo podepsaly dohodu o partnerství

Evropská urologická asociace (EAU) a organizace Europa Uomo, evropská koalice proti rakovině prostaty, podepsaly dohodu o dlouhodobé spolupráci a partnerství při zvyšování informovanosti pacientů o urologických onemocněních.


eau + uomo logo

Prof. Per-Anders Abrahamsson, generální sekretář EAU, k tomu říká: „Díky tomuto partnerství získá Europa Uomo přístup k nejnovějším informacím týkajícím se chirurgie a léčby urologických onemocnění. Díky tomu mohou být její členové stále „v obraze“.“

„Europa Uomo bude přispívat k propagaci akcí EAU mezi svými členy. Budeme se jich účastnit jako organizace, která získává potřebné informace a zároveň informuje urology o potřebách pacientů s rakovinou prostaty. Profitovat z toho budou obě strany, lékaři i pacienti,“ prohlásil Prof. Louis Denis, tajemník Europa Uomo.

Je to poprvé, kdy EAU vstupuje do takového partnerství s pacientskou organizací. Obě strany by měly vzájemně podporovat své cíle, záměry a aktivity, přestože nejsou začleněny v organizační struktuře partnerské organizace. „Usilujeme ostatně o společný cíl: zvýšit úroveň urologické péče v Evropě. Zcela jistě si při tom můžeme vzájemně pomoci, například výměnou informací,“ dodal Abrahamsson.

Vedení EAU poskytne organizaci Europa Uomo pomoc v oblasti veřejné prezentace a komunikace. Europa Uomo naopak plánuje zorganizovat pacientskou sekci v rámci Výročního kongresu EAU.

Koalice Europa Uomo má své zastoupení i v ČR v podobě občanského sdružení Europa UOMO CZ se sídlem ve Fakultní nemocnici Brno

2.12.2009 Zdroj: European Association of Urology, IBA MU


Zpět